Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - pasuje výfuk (nebo část) na 6V24V z jiného XM?
Právě je úte 19. bře 2024 6:18:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 09. kvě 2014 21:37:50 
Offline

Registrován: pát 09. kvě 2014 21:30:25
Příspěvky: 1
Ahoj, mám XM z roku 1992 šestiválec 24V, 147 kw a mám úplně KO zadní dva tlumiče výfuku, prostřední úplně chybí a jsou místo něj jenom trubky, bez koroze. Úplně se mi nechce dávat jenom za prostřední díl výfuku (ačkoli s dvěma tlumičema) deset litrů, je to půlka ceny celýho auta...

Takže uvažuju, že bych koupil jenom poslední dva vyhnilý tlumiče. Poslední se dá koupit samostatně za dvojku, ale ten na štorc už ne (jenom v rámci celýho prostředního dílu za desítku), ale koukal jsem do katalogu a podle obrázku i čísla 255-028 to vypadá, že ten předposlední tlumič napříč by mohl být stejný s verzí 2,1tD, je to tak, nebo je to blbost? Na 2,1tD se ten tlumič už koupit samostatně dá za bratru třináct stovek...

Jak moc se bude projevovat absence prostředního tlumiče za katalyzátory? Má s tím někdo zkušenost? V mým případě zatím nejvíc hlučí zadní děravej tlumič, takže nárůst hluku nedokážu posoudit stejně jako změnu ve výkonu motoru, v jiném třílitru xm jsem nejel. Jde mi o to, jak moc tam ten tlumič má smysl, jestli se zkrátka za ty prachy vyplatí.

Díky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 10. kvě 2014 14:24:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. lis 2010 21:14:08
Příspěvky: 417
Bydliště: střední Čechy
změř průměr trubky. na 2.1 je vnější průměr 60 mm. Já své auto už koupil bez prvního tlumiče za katem (přišel na to celkem nedávno, že místo té roury má být tlumič - když mi zrezla ve sváru) a nějak hluk v autě neruší, mám tedy dilema, jestli do něj jít, neboť oproti jiné 2.1 s tlumičem uvnitř auta neslyším rozdíl. Zvenku to akorát má trochu hlubší zvuk. Jinak, u 2.1 se trubka z tlumiče za katíkem do to prostředního zasouvá a stahuje třmenovou sponou. Ten kus jsem uřízl a nahradil převlečkou, protože ty dvě v sobě zasunuté trubky se po delší době pěkně na pytel rozebírají.

_________________
XeMo Berline SX “exclusive“ 2,1TD rv. 99 “Silver Shadow“ :-P
XeMo Berline Exclusive 3.0 V6 12V r.v. 95 "Deep Blue"
GS Confort Berline 1015 ccm rv.72 “Pekáč“ (probíhá renovace) :-P
Kdo se moc ptá, málo googlí. :-P


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz