Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Klobouky na XM 2.1 TDi
Právě je úte 19. bře 2024 13:27:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Klobouky na XM 2.1 TDi
PříspěvekNapsal: pon 10. led 2011 2:19:39 
Offline

Registrován: pon 10. led 2011 1:53:09
Příspěvky: 7
Bydliště: Hradec Králové
Dobrý den, v květnu jsem si pořídil XM r.v. 1995, je to už nový model, mám 7 koulí, pravděpodobně Hydroaktiv I., ale normálně padá. Má opravdu velké dilema :roll: . Auto mě stálo 30000,- nechal jsem dělat rozvody a olej, a výfuk a dofouknout klimu, jinak to nic moc nepotřebovalo. Ale v listopadu se mi začal křivit na levou stranu a v servisu mi řekli klobouky, ale kde je sehnat, to nevědí ani oni... :?: No pídím se a nevím a nemám představu ani o ceně celkové opravy. A kdyby jen to , předek mi tvrdne, takže vyměnit koule, prže ty co tam jsou už jsou po dofuku a pak díra v pravém prahu a ke všemu za měsíc mě čeká technická... No je toho víc než dost.. :cry: . Kam na ty klobouky, co si o tom myslíte vy XMáci, já jsem o tom autě snil už od 15 a když jsem si myslel, že jsem narazil na slušný kus, vylezlo to postupně na tenhle stav... Díky, že jste dočetli až sem a za jakoukoliv radu díky ;)

_________________
Citroën ZX 1.4 Avantage, 1997


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klobouky na XM 2.1 TDi
PříspěvekNapsal: pon 10. led 2011 8:43:31 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 13:55:15
Příspěvky: 117
Bydliště: Ostrava
http://www.citroeny.cz/forum1/viewtopic.php?f=17&t=2109&p=11637&hilit=klobouky#p11637
Ale zatím to tu není ověřěné.

_________________
Citroen XM 2,1td r.v.1990


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klobouky na XM 2.1 TDi
PříspěvekNapsal: pon 10. led 2011 9:17:42 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 13:55:15
Příspěvky: 117
Bydliště: Ostrava
Ještě bych měl dodat, že by jsi tu měl více a podrobněji specifikovat svůj problém. Co to znamená "křivit"? Kdyby byl špatný kloubouk na tolik, že by jsi poznal když na rovince stojí auto na křivo, tak máš na přední kapotě bombírovaný hrb do výše asi 40cm. A ten by jsi už určitě nepřehlédl.
Např. zde: http://www.citroeny.cz/forumxxx/viewtopic.php?t=14087&highlight=klobouk
Zkus prohledat fórum, taky staré fórum a najít návod na kontrolu klobouků.
Jinak servisák, který by znal, nebo pochopil tohle auto se hledá hodně špatně, tady je všechno jinak. Když jsem hledal kdo by mi opravil jednu běžnou motorickou závadu, jsem byl požádán přijímacím technikem tady dost velkého a známého servisu, jestli "to může projet" a během jízdy mi oznámil: "máte to měkké jak cip, že by jsme vám při jednom vyměnili tlumiče?" Samo, auto jsem jim nesvěřil. A mnoho jiných zkušeností.

_________________
Citroen XM 2,1td r.v.1990


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klobouky na XM 2.1 TDi
PříspěvekNapsal: pon 10. led 2011 10:16:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 12:21:15
Příspěvky: 315
Bydliště: Tábor
tlumiče jsou rychlý prachy pro servisáky .. nejraději by je měnili s olejem. :-) mimo téma

_________________
XM Y4 2.1TD krása krás ale trápení plno ...pod ochranou ještě espace III 2.0 8V dobrej stehovak, ložnice. 10l/100km hrůza děs někam jet. abych si odpočinul mame s brachou ČZ 125/476 a Jawku 350/640.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klobouky na XM 2.1 TDi
PříspěvekNapsal: pon 10. led 2011 13:43:09 
Offline

Registrován: pon 10. led 2011 1:53:09
Příspěvky: 7
Bydliště: Hradec Králové
S těmy sichrlankama jsem to už koupil, čert ví, jestli už by se to propadlo, kdyby tam ta lanka nebyla.

_________________
Citroën ZX 1.4 Avantage, 1997


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klobouky na XM 2.1 TDi
PříspěvekNapsal: pon 10. led 2011 16:11:08 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 13:55:15
Příspěvky: 117
Bydliště: Ostrava
Jen pro informovanost kolegia, Honza poslal v SZ:
Pravé kolo je v normální světlé výšce, měřil jsem to od pneumatiky k lemu blatníku a levé kolo je k lemu asi o 2cm níž. Už jsem to koupil s tím, že mám obě pístnice zajištěný ocelovými lanky, je to tam strašně zajímavě udělaný, ale je to tam proto aby se neprorazila kapota.
Z fotky to vidět není. Lanka jsou fajn. Ale ten popis zjištění závady už fajn není vůbec. Jinak myslím že na starém fóru kdyby jsi tedy chtěl funglovky originály, někdo popisoval a dal kontakt na prodejce v Německu a vycházelo to podstatně líp, než u nás. Tak to zkus najít a podívat se na jejich ceny. Je to celkem ranec. Ale když jde o život.....

_________________
Citroen XM 2,1td r.v.1990


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klobouky na XM 2.1 TDi
PříspěvekNapsal: úte 11. led 2011 0:40:19 
Offline

Registrován: pon 10. led 2011 1:53:09
Příspěvky: 7
Bydliště: Hradec Králové
No jo, já to asi blíž nepopíšu, ale pokusím se udělat nemožné... Prodat to nechci, stejně by to nikdo nekoupil a zahradu nemám abych si z toho udělal altán, budu jezdit co to půjde, pak ho šoupnu do garáže a pokud se mi do té doby povede problém vyřešit, tak to nechám dát dokupy, pokud né, nechám to spravit později ;) Zatím díky za rady a určitě se ozvu, jak jsem to vyřešil :) Tak ať to jezdí!

_________________
Citroën ZX 1.4 Avantage, 1997


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klobouky na XM 2.1 TDi
PříspěvekNapsal: úte 11. led 2011 14:50:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 12:21:15
Příspěvky: 315
Bydliště: Tábor
nejde o to že bys to špatně popsal .. jde o ten fakt, že to tak je.

_________________
XM Y4 2.1TD krása krás ale trápení plno ...pod ochranou ještě espace III 2.0 8V dobrej stehovak, ložnice. 10l/100km hrůza děs někam jet. abych si odpočinul mame s brachou ČZ 125/476 a Jawku 350/640.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klobouky na XM 2.1 TDi
PříspěvekNapsal: stř 12. led 2011 1:27:04 
Offline

Registrován: pon 10. led 2011 1:53:09
Příspěvky: 7
Bydliště: Hradec Králové
:| NJN, ale stejně je to dilema jako kráva...

Pořád hledám nějaký názor, ale nikdo mi neumí říct to co potřebuju slyšet. Vemte si, že jsem to koupil v květnu za 30000. Nechal udělat rozvody vč. vodní pumpy, výfuk, klimu, olej, zaplatil eko daň a měl radost jako blecha, protože to auto byl můj dlouholetý sen... Teď to v únoru musím protáhnout technickou.

Pak se mi z prahu vysypala montážní pěna a sádra, takže budu potřebovat vyvařit prahy 10000 - 12000,- udělat čepy - 700,- a tyčky stabilizátorů 2200,- vyměnit 4 koule ve předu 4400,- prže to pomalu, ale jistě tvrdne, koupit letní gumy s disky 5000,- ty klobouky, buď zkusím toho borce, co je dělá a je to 9000,- sada a nebo koupit nové za 18800,- sada a když připočtu cenu za práci, která bude zřejmě podle všeho taky cca 6000,- pohybuju se s cenou do 50.000. Ceny jsou přibližné.

A teď babo raď... mít trpělivost a časem to do toho auta navrážet a nebo se toho zbavit a jestli jo, co si za to mám říct. Jinak je super a moc se mi líbí, je to loď... Ale můj servisák je bez problémů, citroeny a peugeoty dělá už léta a ví co a jak.
Řešili jste už něco podobného a jak jste to vyřešili? Svádím citroenovský vnitřní boj? A co by jste třeba na mém místě dělali vy? :?:

_________________
Citroën ZX 1.4 Avantage, 1997


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klobouky na XM 2.1 TDi
PříspěvekNapsal: stř 12. led 2011 12:45:09 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 0:49:18
Příspěvky: 59
Vím že se ti to nebude líbit,ale je to můj názor.Měl sis ke koupi toho auta vzít s sebou nějakýho XMáka,ten by to prohlídl a řekl by ti přesně to,co teď říkáš ty i s těma cenama.A pak bylo lepší hledat XM,za který někdo chce třeba 60 tis nebo více,ale tyto problémy tam nemá.Tos nám ještě nenapsal,jestli víš,co to má najeto.Teď těžko radit.Jen doufám,že se pár lidí a hlavně ty poučíš,že to co je nejlevnější NEMUŽE být nejlepší.Kvalita se musí zaplatit.Tak ti přeju pevné nervy a to pravé rozhodnutí,ať se zařadíš mezi spokojené uživatele XM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klobouky na XM 2.1 TDi
PříspěvekNapsal: stř 12. led 2011 20:03:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 12:21:15
Příspěvky: 315
Bydliště: Tábor
jo při koupi má člověk trochu růžové brýle, je to normální. Pak přehlídne i ty ocelový lanka :-D, já to chápu. Dopadl jsem udplně stejně. Vyměnil jsem jednou motor, dvakrát převodovku, nesčetněkrát mnoho jiných věcí a pořád se pohybuju s jistotou psa co neumí štěkat. Citroenovský vnitřní boj tedy svádím dost často. Auto požralo okolo 40-50 tis Kč za dva roky. (+ pořizení 45tis) ... nejhorší že je to neprodejný. Na světě je jen jeden člověk pro koho to má nějakou cenu a to jsi ty. Je třeba nad tím popřemýšlet, jestli třeba někdy v blízké budoucnosti (max dva tři roky) přijdeš k penězům, tak to někam odlož a pak se vrať. Je taky možnost že se odmiluješ (nejlepší možnost), přijdeš k tomu po dvou letech, zavolaš kovošrot a oni si to odvezou. dál se budeš pohybovat v něčem mnohem jednodužším se záznamem na duši, že jsi měl auto který jsi měl fakt rád. Funguje to tak v mnoha ohledech v životě, u aut je ten problém, že hazardujeme se zdravím. Můžeš mít fakt rád svoji sbírku kvalitních vín a pak ti jednoho dne voda vyplaví sklep a ty fakt nejsi rád. Jenže je to pořád nic oproti tomu, kdy pojedeš XM, a ono zamavá tvým životem. (třikrát mi praskla hydraulická trubka a já byl během chvilky bez brzd (jednou dálnice 150kmh, dvakrát okreska 90kmh). Auto mi ještě stojí pod okny, ale jsem plně otevřen novým, méně vyčerpavájícím a méně život ohrožujícím koníčkům.

tož tak.

..citroenovský vnitřní boj.

_________________
XM Y4 2.1TD krása krás ale trápení plno ...pod ochranou ještě espace III 2.0 8V dobrej stehovak, ložnice. 10l/100km hrůza děs někam jet. abych si odpočinul mame s brachou ČZ 125/476 a Jawku 350/640.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klobouky na XM 2.1 TDi
PříspěvekNapsal: stř 12. led 2011 21:57:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 10:43:06
Příspěvky: 436
Bydliště: Brno
Klobouk na pravou stranu už v originále u Citroena není a nebude.... pouze levá strana. Nevím kde si přišel na cenu za výměnu klobouku 6000,- když je to práce na hodinku, max 2, na jedné straně a hodinku, max 2 na druhé ...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klobouky na XM 2.1 TDi
PříspěvekNapsal: čtv 13. led 2011 1:30:56 
Offline

Registrován: pon 10. led 2011 1:53:09
Příspěvky: 7
Bydliště: Hradec Králové
:oops: Přiznávám, že jsem se při koupi trochu díval růžovými brýlemi, ale kdybych na to auto alespoň neviděl, denně jsem ho míjel v bazaru, kolem kterého jezdím linku, několikrát jsem se na něj byl podívat a přesto, že mě vypekla obě BXa co jsem měl a za nejlepší auto které jsem měl považuji Peugeot 205 75k, jsem udělal všechno proto aby mi tohle XM říkalo pane a věřte tomu, že bude říkat dál :) . Zapnu nervy autobusáka, kousnu se a jednou s ním vyjedu z garáže, ometu z prach z jeho naleštěné karoserie a bez obav s ním projezdím léto a navštívím sraz na kterém se budu kochat nejen tím, že patřím k milovníkům této značky, která kdysi byla po Fordovi jednou z nejúspěšnějších, ale i tím, že se mi ten sen vyplnil. A že to bude stát nervy? Po tom čím jsem si prošel s BXkama si myslím, že už prostě jen počítám s tím, že ta auta žijou svůj vlastní život a že o tom vím.

Otec měl ZX a teď má Xantii, je vyjímečně spokojený i když už je to taky starej sráč... A proto přidám i jeho citát:

"Možná by ta auta za něco stála, kdyby při jejich výrobě ti Francouzi tolik nechlastali víno..." :D

_________________
Citroën ZX 1.4 Avantage, 1997


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klobouky na XM 2.1 TDi
PříspěvekNapsal: čtv 13. led 2011 11:12:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 12:21:15
Příspěvky: 315
Bydliště: Tábor
"Jestli vám vydám všechny svoje čerty
odejdou s nimi moji andělé."
Jan Skácel

...bez vína by to taky nešlo.

Omlouvám se, že všechny mé příspěvky jsou tak netechnické, ale at se řeší co se řeší, na počátku stejně musí být to rozhodnutí. Jestli to má vubec smysl řešit.

_________________
XM Y4 2.1TD krása krás ale trápení plno ...pod ochranou ještě espace III 2.0 8V dobrej stehovak, ložnice. 10l/100km hrůza děs někam jet. abych si odpočinul mame s brachou ČZ 125/476 a Jawku 350/640.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klobouky na XM 2.1 TDi
PříspěvekNapsal: čtv 13. led 2011 21:59:29 
Offline

Registrován: úte 20. říj 2009 0:04:22
Příspěvky: 226
Bydliště: Pragl
No BX je zrovna na udrzbu celkem bezproblemovy vozitko oproti XM. Znamy vzdycky rikali, vy uz se pane nudite, co? kdyz chcete iksemu... Meli pravdu, ted uz se nenudim. Ale ne... Neni to tak zly, kdyz mas dilnu, vercajk a odvahu, tak de vsechno.
Jj moznost udelat klobouky furt plati. Hele, kdyz uz o tech kloboucich, nema nekdo rozsrackovany klobouci na Y4, 2.5-ku?

_________________
Nyní: XM 2.1TD 12V automat r.v. asi 90? DAM 4988
Nyní: Xantia 1.8i manual r.v. 93
Nyní: BX 1.9RD manual r.v. 89 - 91, bude automat :-) asi ne, nejni casek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz