Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - špatně ukazuje tachometr
Právě je úte 19. bře 2024 5:56:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: špatně ukazuje tachometr
PříspěvekNapsal: pát 19. kvě 2017 16:36:17 
Offline

Registrován: ned 07. kvě 2017 22:56:49
Příspěvky: 2
Zdravím všechny, předem se omlouvám, jestli už se tohle někde řešilo, ale mám dotaz. Z ničeho nic, mi ručička tachometru spadla až za nulu a ted mi to při jízde ukazuje o cca 20km v hodině méně. Když zapnu tempomat, tak ten mi ukazuje správnou rychlost. rozdíl mezi ručičkou tacho a tempomatem je 17 km/h. Netuší někdo, co by to mohlo být za problém? Mám C5 2.0 Hdi, r.v 2005 automat, diesel. Díky za odpovědi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: špatně ukazuje tachometr
PříspěvekNapsal: pát 19. kvě 2017 22:00:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Povolila ručička na osičce. Oprava je jednoduchá.
Vyndej přístrojovku. Jak? Na spodním okraji přístrojovky pod plexisklem najdeš dva malilinký body, jako by to byly otřepy z lisování. Asi tak 10 cm od středu do leva a do prava. Na obrázku označeno šipkama. Pod ty body zastrč kreditky, nebo něco podobnýho. Mezi lesklý plast přístrojovky a měkký plast palubky. Asi 2-4 cm hluboko, dokud neucítíš, jak povolily zácvaky a přístrojovka se lehce uvolní. Pak ji vysuneš spodním okrajem ven (k sobě), povytáhneš ji celou a odpojíš ze zadu jeden konektor s kolíbkovým zajištěním. Když máš přístrojovku venku, tak na zadní straně nožíkem opatrně uvolňuj obdélníčkový zácvaky kolem dokola, aby se dala oddělit část s plexisklovým krytem od těla přístrojovky. Až to rozpůlíš, tak už se dostaneš k ručičce. Origo je ta ručička jen pevně nasazená na zploštělý osičce. Patrně někdo stáčel km, nebo došlo k nějakýmu nárazu, nebo prostě nějakým způsobem ten plast na ručičce prasknul a teď se to volně na osičce hýbe. Je potřeba tam kápnout nějaký lepidlo, který moc rychle neschne a nemůže zalepit náhodně něco jinýho a aby to šlo případně ještě někdy sundat bez autogenu, nebo dynamitu. Ideální je asi transparentní silikon. Sundat ručičku, natlačit malinko silikonu do dírky a ručičku nasadit. Pak připoj konektor a opatrně si polož přístrojovku někam na volant, bez předního plexi a tak, abys ses dostal k ručičce. Když máš položeno, zapni klíček a po pár sekundách ho zase vypni. Čekej asi 1-2 minuty, neotvírej dveře, na nic nešahej a dočkáš se, že přístrojovka zavrčí, ručičky se pohnou a zaparkujou. V týhle zaparkovaný poloze musí být ručička přesně na nule. Pokud není, doseřiď na ještě nezaschlým lepidle, nebo stáhni a znova nasaď a zase zapni a vypni klíček. Znova si počkej na zaparkování ručiček a pokud je to nutný, znova seřiď na nulu. To dělej tak dlouho, dokud nebude ručička po zaparkování přesně na nule. Pak to nech pořádně zaschnout a až potom zadělej plexi a zamontuj panel zpátky. Na zacvaknutí už kreditky potřebovat nebudeš.
A nikdy nezapínej klíček, pokud máš konektor odpojený, nebo ti tam naskáčou chyby a budeš tu lomit rukama i nohama a nadávat na Francouze. :D


Přílohy:
panel_c5.jpg
panel_c5.jpg [ 113.86 KiB | Zobrazeno 9630 krát ]

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz