Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Po otevreni dveri jede cerpadlo aditiva do FAPu
Právě je úte 19. bře 2024 12:50:20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 04. srp 2018 22:01:45 
Offline

Registrován: sob 04. srp 2018 21:47:19
Příspěvky: 4
Bydliště: Písek - Jihočeský kraj
Zdravim mam C8 2.2 HDI 94KW 2003 davam ho dohormady koupil jsem ho v aukci a predchozi majitel kaslal nejspis uplne na vsechno no nicmene doplnil jsem aditivum pro fap dle navodu jsem vyresetoval pres diag delphi mnozstvi, pak jsem menil cidlo na vicko bylo v haji magnety funguji nyni vse ok jednotka aditivace bez chyb ale v motoru mi porad vyskakuje chyba P1442-aditivní řídící jednotka (ECU) auto jede a startuje perfektne vse funguje krom klimy tu nemam napustenou neb je v haji kompresor. Nyni me trapi hlavne to ze pri otevreni dveri kdyz nekde zastavim a auto chvilku stoji tak otevru a hned se sepne cerpadlo v aditivni nadrzce nevim jestli je to uplne normal a mam obavu ze mi to vsechno aditivum precerpa do nadrze, staci kdyz auto stoji par minut a bezi to cerpadlo cca 4-5 vterin. Je to normal nebo s tim lze neco delat ? Diky za odpovedi


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05. srp 2018 8:23:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
a neni to nahodou palivove cerpadlo v nadrzi ??

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05. srp 2018 11:49:37 
Offline

Registrován: sob 04. srp 2018 21:47:19
Příspěvky: 4
Bydliště: Písek - Jihočeský kraj
Urcite neni byl jsem pod autem kdyz mi nekdo otevrel dvere a je to jasny cerpadlo v aditivu. Otazkou je jestli oprqvdu tlaci kdyz bezi nebo jestli je to normalni a jen se to nejak pripravuje....jeste me napadlo zkusit vycistit plovak na palivo ale to zase by bylo zbytecny to vicko na nadrzi kdyby to davkovalo kdyz budu stat z kopce a hladina bude jina.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05. srp 2018 13:27:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
1) Měl by sis někde něco přečíst o systému aditivace u motorů s FAP. Rozhodně dveře nemají na dávkování vliv.
2) Měl bys na diagnostiku používat Lexii a ne Delphi. (Můžeš si neorigo diagnostikou vážně uškodit.)
3) Měl by to dělat někdo, kdo tomu opravdu rozumí. (Může tomu někdo nedokonale seznámený s tímto systémem vážně uškodit.)
4) Měl by sis vyplnit profil, aby se ti dalo lépe pomoci. (Obzvlášť přibližný bydliště je vhodná informace, např. kvůli doporučení vhodného odborníka.)

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05. srp 2018 14:40:54 
Offline

Registrován: sob 04. srp 2018 21:47:19
Příspěvky: 4
Bydliště: Písek - Jihočeský kraj
Mikra píše:
1) Měl by sis někde něco přečíst o systému aditivace u motorů s FAP. Rozhodně dveře nemají na dávkování vliv.
2) Měl bys na diagnostiku používat Lexii a ne Delphi. (Můžeš si neorigo diagnostikou vážně uškodit.)
3) Měl by to dělat někdo, kdo tomu opravdu rozumí. (Může tomu někdo nedokonale seznámený s tímto systémem vážně uškodit.)
4) Měl by sis vyplnit profil, aby se ti dalo lépe pomoci. (Obzvlášť přibližný bydliště je vhodná informace, např. kvůli doporučení vhodného odborníka.)


1)Tento problem uz tady na foru nekdo resil a nedobral se zadneho reseni nebo pomoci spis se to zvrhlo v to jakej rozdil je mezi FAP a DPF tento rozdil je mi znam takze to urcite resit nechci vim ze se pri tankovani podle namereneho mnozstvi natankovane nafty vstrikne trochu aditiva do nadrze nevim jestli hned po uzavreni vicka nebo po nastartovani, nicmene ja resim spis to proc to cerpadlo zapina po otevreni libovolnych dveri kdyz auto nekolik minut stoji.

2)Lexxi jsme zkouseli a vozidlo se s ni nepripojilo ale chyba byla spise v diagnostice jako takove mel to spusteno na virtualnim systemu xp a starsi auta 2005 mu to nechce proste brat. Napadlo me.zkusit original servis ale zase uprime nehodlam davat tisice jen za to ze to nekdo napichne a smaze chybu ktera se zase ukaze.

3)Prave proto pisi sem na forum a cekam radu od nekoho kdo by tomu mohl opravdu rozumet a poradit co s tim pripadne bych ho mohl navstivit.

4) Bydliste jsem doplnil

Urcite nechci byt k nekomu arogantni nebo se tu dohadovat pisi sem abych dostal nejakou radu a pomoc a neco se treba priucil neb zadny uceny z nebe nespadl....takze dekuji za pripominky a pripadne rady.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz