Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - připojení elektriky tažného zařízení

Právě je stř 21. lis 2018 8:17:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře 2018 21:31:59 

Taky mám 13 pinovou zásuvku, tahám karavan a vše funguje jak má. V servisu jsem je raději ale upozornil že chci mít zapojeno pro karavan.

PříspěvekNapsal: ned 06. kvě 2018 9:42:55 

rodinny_typ píše:
Po několika dalších zkouškách už vím, jak moje zásuvka (origo Citroen C4) funguje. Spájel jsem si kompletní žárovkový tester. Podělím se o poznatky, pokud to někoho zajímá:

- zásuvka nemá žádný mechanický spínač na zasunutí zástrčky
- pin 12 je podle všeho nezapojený nebo alespoň není ke správné funkci k ničemu potřeba
- zásuvka je normálně celá vypnutá a do světelných pinů jdou jen detekční impulsy - pokud jsou připojené žárovky světel přívěsu, dojde k "rozpoznání přívěsu" a celá zásuvka se zapne; nevím, jak by si poradila s LED světly přívěsu, nemám a nezkoušel jsem
- detekce přívěsu neprobíhá při vypnutém autě, aktivuje se otevřením dveří
- detekce neprobíhá na pinech 9 a 10 (logicky, není jisté zapnutí spotřebičů v přívěsu), proto žárovková zkoušečka svítí na světelných pinech (2W zkoušečka způsobí rozpoznání přívěsu) ale ne na pinech 9 a 10
- pin 10 je pod napětím jen s během motoru
- pin 9 zůstane po rozeznání přívěsu pod napětím trvale, i po vypnutí auta a přechodu do eko režimu (tleskám konstrukci Citroen!)
- pro rozeznání přívěsu stačí zapojit i jen jednu žárovku (vyzkoušel jsem s levou směrovkou)
- po zatížení pinů 9 nebo 10 proudem 10A je úbytek napětí po vedení v autě asi 1V, použité vodiče na piny 9 a 10 z toho odhaduju na 1,5mm2 (což na 10A ledničku v přívěsu mi přijde dost chabé; doufám, že po čase nezahořím)

Takže můj původní závěr o nedostatečném zapojení byl chybný, opravdu jsem "blbě měřil".
V autorizovaném servise jsem s tim byl na konzultaci, byli celkem ochotní. Tušili správně, že zapojení je kompletní, ale detaily funkce přesně vysvětlit nedokázali. Pro kontrolu mi aktivovali zásuvku diagnostikou a napětí změřili multimetrem.

případě potíží doporučujeme zkontrolovat nastavení poštovních klientů.

Zdravím

Když to vemu od začátku,s karavanem jsem začal jezdit od r.1990
tehdy s Žigulikem poté s Felicií,Fábiií I Propojení bylo 7-mi polovou zástrčkou a vždy jsem využil jeden pin na stalý proud aby jsem měl šťávu v karavanu během cestování a zároveň jsem si udělal 5-ti metrovej 2 žilovej prodlužovací kabel na propojení mezi autem a karavanem v kempu Teď mám Fábii III a novej karavan s 13-ti pólovou zástrčkou.Při jizdě funguje jak osvětlení tak lednička, ta jen samozřejmě jen při zapnutém zapalování.Na prodlužovacím káblu jem vyměnil samozřejmě zástrčku i zásuvku.V nich jsem zapojil pin 9 pin 13(kostra pro pin 9) A teď k tomu problému co teď mám.Když auto v kempu propojím vyrobeným kabelem tak v karavanu "tma".Když zkoušečkou zkouším měřit napětí na autě mezi 9. a 13.pinem tak je tam nula,ale při propojení auta s karavanem je vše funkční.Kabel jsem ix krát kontroloval,ale propojení s kabelem mi to nefunguje,k čemu je pin 12-detekce přívěsu.Jestli v něm není zakopaný pes.

Mě by zajímalo co vše jste zjistil a co by jste mi poradil v mém problému předem díky.

Jirka

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]