Fórum Citroeny.cz
http://www.forum.citroeny.cz/forum/

Mrtvé a nezvedající se vozidlo
http://www.forum.citroeny.cz/forum/viewtopic.php?f=107&t=8501
Stránka 1 z 1

Autor:  matujej [ čtv 20. bře 2014 17:43:44 ]
Předmět příspěvku:  Mrtvé a nezvedající se vozidlo

Ahoj, mám takový malý problém.

Před zimou jsem odstavil CX Break Turbo 2 (úplně poslední model) a teď když nastartuju, nechce se ani za nic zvednout. Kapaliny je, zdá se, dost a já ani trochu netuším kde je problém.
Když jsem ho na podzim přeparkovával, vyskytla se teda taková darebnost – padal myslím zadek a nechtělo se mu, tak jsem nalil trochu (tak možná 0,5l) LHM a dobrý. No a teď ani milimetr. LHM jsem opět dolil a myslím si že je jí dostatek.

Tuší, nebo snad ví někdo?
Děkuju pěkně!

Autor:  PATaMAT [ úte 25. bře 2014 9:42:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: Mrtvé a nezvedající se vozidlo

Myslet znamená houby vědět ...Ty nevíš kolik kapaliny tam máš mít nalito ? No dobře ...

Pokud se ti to vůbec nezvedá, vypadá to na vyběhané čerpadlo že spadl sloupec kapaliny ( třeba malá netěsnost nasávací hadice..) a ono ho to čerpadlo nedokáže natáhnout.

Pomoc je jednoduchá, povolit šroub 12 klíč na reguláku tlaku u centrální koule a přes víčko nádobky LHM lehce natlakovat kompresorem a nechat to tak chvíli běžet ( tím protlačíš kapalinu do prázdného čerpadla ) , až si čerpadlo nasaje a bude honit LHM dokola. Pak utáhnout ten šroub 12 na reguláku a mělo by to chodit.

sundáš hadičku z víčka a napojíš kompresor, víčko přitlačíš rukou ....

Autor:  matujej [ úte 25. bře 2014 9:58:07 ]
Předmět příspěvku:  Re: Mrtvé a nezvedající se vozidlo

Samozřejmě že nevím, když leží auto dole tak je měrka nahoře, dolito jsem teda měl čistě podle měrky ažaž.
Jak se teda odborně zjišťuje množství kapaliny pokud leží auto mrtvě zemi? Rád se nechám poučit.

Před pár dny jsem tady dostal zprávou tip na ten šroub – to jsem zkusil, auto se trochu pohejbalo ale vzápětí se propadla měrka a bylo zatraceně málo kapaliny, asi jak si jí to nasálo nebo co. Takže až někde koupím kapalinu za jinou cenu než u 360,/l u OMV, zkusím zase.

Každopádně díky za radu!

Autor:  PATaMAT [ úte 25. bře 2014 10:02:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: Mrtvé a nezvedající se vozidlo

matujej píše:
– padal myslím zadek a nechtělo se mu, tak jsem nalil trochu (tak možná 0,5l) LHM a dobrý.Podle toho co píšeš ti auto vrčelo a zvedalo ... tak proč si nezkontroloval množství ? auto do nejvrchnější polohy nechat pořádně natlakovat a oranžovej terčík mezi rysky.

matujej píše:
Před pár dny jsem tady dostal zprávou tip na ten šroub – to jsem zkusil, auto se trochu pohejbalo ale vzápětí se propadla měrka a bylo zatraceně málo kapaliny, asi jak si jí to nasálo nebo co.Ano , nasálo ji to čerpadlo a poslalo dál ..., co jiného :roll: tak když zmizela, tak ji asi teda bylo zase málo ... ;) Čím vic máš prázdnější koule - méně dusíku v kouli, tím více kapaliny systém potřebuje na provoz .... podle toho co píšeš, soudím, že koule budou dosti prázdné ... ale můžu se mýlit ;)

Autor:  matujej [ úte 25. bře 2014 10:19:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: Mrtvé a nezvedající se vozidlo

To jsem se snažil popsat to co bylo na podzim abych dal co nejvíc informací, už si to teď přesně nemapatuju, tenkrát jsem tomu nevěnoval příliš pozornost. Ale tak trochu předpokládám že jsem onehdá dolil na správnou výšku, protože mi nějaká kapalina zbyla.
Každopádně teď po zimě se to ani nepohnulo, a proto jsem se ptal.

Autor:  Havlicek.Lukas [ úte 25. bře 2014 15:51:07 ]
Předmět příspěvku:  Re: Mrtvé a nezvedající se vozidlo

matujej, zvedni prdel od PC a sjed za PaM do brna budes mit o hodne starosti mene

Autor:  matujej [ úte 25. bře 2014 22:20:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: Mrtvé a nezvedající se vozidlo

Ale no tak pane prdel, jistě jsi si přečetl že auto leží, nemůžu nikam jet. Dále jsem taky psal že problém je už (asi) vyřešen a že děkuju za rady (tu první radu jsem tady dostal provátní zprávou).
Jinak auto teď nechci řešit tak moc abych ho nechal servisovat, to už mě (možná zatím) přešlo, teď mám C25, to je priorita.
U CX se rozhoduju jestli ho prodám nebo časem udělám (a nebo z něj vezmu motor do tý C25) a chci ho jen prostě přesunout na vhodnější místo.

Takže ještě jednou díky všem a pěkný jaro za volantem přeju, jěždění v CX mi zatraceně chybí!

Autor:  Aleš.D [ pát 28. bře 2014 12:58:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: Mrtvé a nezvedající se vozidlo

Když se mi po nějakém průseru vylila celá LHM tak jsem do odstaveného auta nalil plnou nádobku, když si pak hltnul, + / - to bylo požadované množství. Když trochu víc, na funkci rostlináře to nemá snad vliv :)

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/